Да кажем „СТОП“ на оправданията

 В Блог

Добре де, съгласни сме – има дни, в които просто трябва да се излежаваме и да не правим нищо и това в действителност ни влияе добре. Но нека бъдем честни със себе си – в по-голяма част от случаите само си мърморим без никаква реална причина и си намираме какви ли не извинения, за да проспуснем иначе толкова удовлетворителната тренировка. Ето и 7 оправдания, които често използваме, за да не тренираме, както и няколко съвета за това как да се справим с тях.

  1. „Аз съм нощна птица, не мога да ставам рано“

Не е казано, че първото нещо, което трябва да направите сутрин, е да започнете да тренирате усилено. Може да използвате обедната почивка за тази цел или да отделите един час след работа. Така тъкмо ще успеете и да се отърсите от всички „главоболия“ на работното място (е, всеки ги има от време на време).

2. „Човекът, с кого тренирам тази седмица го/я няма.“

Това може и да е проблем, ако тренировката с друг човек Ви мотивира. Но за да не губите скорост в този период, мислете за тренировката като за задача, която просто трябва да свършите…днес! Друга опция е да потичате с кучето си или кучето на съседа, или просто да се включите в организирана група за седмични бягания. И преди сме споменавали за груповите тичания, ораганизирани от приятелите ни от rungbg.

3. „Прекалено стар/а съм за това“

Няма такова нещо! Възрастта е проблем, съществуващ най-вече в съзнанието Ви, с който можете да се справите с малко повече воля. Има тренировки, подходящи за всяка възраст. А и плюс това тичането и тренировките от всякакъв друг вид ще Ви помогнат да живеете по-дълго..доказано е, да! Всъщност, за да бъдем по-конкретни, ето и малко статистика от не къде да е, а от Харвард – с всеки час упражнения удължавате живота си с около 2 часа. Ако разбира се за първи път се впускате в предизвикателствата на тренировките, е препоръчително да се консултирате първо с доктора си.

4. „Фитнес центровете са много скъпи, а и приятелите ми не си падат много по спорта.“

Не е казано, че трябва да тренирате в зала – сред природата винаги е по-приятно. Но все пак, ако искате да се консултирате и със специалисти, може да потърсите алтернатива в спортни центрове, в които треньорите са изключително отдадени. Такива например са нашите приятели от Max Fit, които отскоро започнаха да провеждат функционални треновки и на открито сред природата. По този начин ще намерите и нови съмишленици, които да ви придружават в това приятно начинание и да ви мотивират дори още повече.

„Прекалено топло е. Прекалено студено е. Вали.“

Метеорологичните условия са проблем, който не можем да контролираме, но с който можем да се справим много лесно – всичко се свежда до правилна екипировка. Облеклото и маратонките вече имат толкова много технологични подобрения, че просто е грехота да рискувате здравето си, тренирайки неподходящо екипирани. А и тук, както в почти всичко останало, отново нещата се свеждат до воля. Има толкова много хора, които не се спират пред предизвикателствата на времето. Сигурни сме, че и Вие не искате да се окажете сред онези, които се отказват лесно!

6. „Винаги получавам болка от едната страна на корема, докато тичам.“

Това може да се получи, ако отидете да тичате веднага след като сте се нахранили. Експертите съветват да се изчака поне 30 минути. Други съвети, които те дават, включват: да оправите стойката си, да следите за правилното дишане и да започнете тренировката си на по-бавни обороти. Ако и това не помогне, не се отказвайте! Много професионални атлети споделят, че в началото и те са имали подобни проблеми, но с времето болката спира.

7. „Просто ми е мързеливо.“

Добър аргумент! Но нали не искате да пуснете корени на дивана? Съзнанието е силен инструмент, който, за наше щастие, може да бъде контролиран много умело , затова се възползвайте от него по най-добрия начин . Кажете си, че искате да тичате, че това ви носи удоволствие и ви прави щастливи.  Много скоро след като придобиете навика да тичате редовно, ще се уверите и сами, че това е пълната истина! (:

Start typing and press Enter to search